Studeni Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Studeni Forum

Domaći filmovi, Domaća muzika, Domaće serije, Strane serije, Strani filmovi, Besplatno skidanje, Besplatno članstvo
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikLoginRegistracija

 

 Kako napraviti mrežu

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Male
Broj postova : 786
Age : 55
Lokacija : Hrvatska
Job/hobbies : Audio i video produkcija
Registration date : 05.02.2008

Kako napraviti mrežu Empty
PostajNaslov: Kako napraviti mrežu   Kako napraviti mrežu Icon_minitimeuto oľu 25, 2008 9:24 pm

U zadnje vrijeme mi je to glavna preokupacija jer sam dobio posao umrežavanja za lanac dućana gdje moram razvući kabele za mrežu i pripremiti sve za kase i naplaćivanje putem kartica.

Tek kad sam krenuo u posao vidim koliko toga nisam znao.

Blaženi internet pa sam se brzo snašao.

Najteže je bilo kripanje i spajanje utičnica sa kabelima no uz pravi alat posao napreduje.

Trabam razvući nekoliko kilometara kabela i na kraju sve testirati.

Da li je nekome poznat uređaj za testirenje koji omogućava i print rezultata radi atesta čuo sam da postoji?
[Vrh] Go down
http://coveri.blogspot.com/
xandor
Timski igrač
Timski igrač
xandor


Male
Broj postova : 151
Age : 60
Lokacija : Vojvodina
Registration date : 23.02.2008

Kako napraviti mrežu Empty
PostajNaslov: Re: Kako napraviti mrežu   Kako napraviti mrežu Icon_minitimened svi 04, 2008 12:11 am

Mozda nesto pomogne.Jedan racunar ima izlaz na internet a drugi ima izlaz preko njega.
Spojeni su samo UKRSTENIM mreznim kablom,i naravno svitch.Na oba racunara ima Windows XP.
U pocetku se iskljuci firewall.Na oba racunara instalira IPX protokol:
Start -> Settings -> Network Connections -> desni klik na Local Area Connection -> Properties
Install... -> Protocol -> Add -> NWLink IPX/SPX/NetBIOS Compatible Transport Protocol -> OK
Spoje se racunari UKRSTENIM mreznim kablom (ako vec nisu) i pokrene Wizard i na jednom i na drugom racunaru:
Start -> Settings -> desni klik na Network Connections -> Open
Sa leve strane klik na Set up a home or small office network i odgovora se na pitanja u ovom Wizardu.
Tu treba izabrati da li racunar izlazi na internet ili ce ici preko drugog racunara na internet.
Upisati ime kompjutera u mrezi,recimo "Prvi" i "Drugi".
Workgrupe moraju biti iste na oba racunara!Dovoljno je ostaviti kako je dato.
Onaj CD disk nije potrebno praviti kad pita.
Zatim ce se racunari povezati i moci ce da se vidi onaj drugi kad se klikne na Network Neighborhood u Total Commanderu
(slicica dva kompjutera iza particija i CD/DVD-a).
Sad jos treba share-ovati foldere ili particije koje zelimo da "vidi" onaj drugi racunar.
Recimo za folder Filmovi na D particiji:
Desni klik na folder Filmovi pa Properties,zatim se izabere gore Sharing pa:
Share this folder on the network
Ako zelis da sa drugog kompjutera moze da ti menja fajlove u tvom folderu onda izaberi i:
Allow network users to change my files
Takodje se moze share-ovati internet konekcija na racunaru koji izlazi na internet:
Start -> Settings -> Network Connections -> desni klik na konekciju koju zelis da share-ujes.
Zatim Advanced i tamo stikliras ili iskljucis opcije koje zelis.
Ja sam ukljucio "Allow other network users to connect through this computer's Internet connection"
a druge dve opcije iskljucio.
Eto,nadam se da je dovoljno jednostavno objasnjeno.
[Vrh] Go down
Ludvig
Timski igrač
Timski igrač
Ludvig


Broj postova : 256
Registration date : 21.02.2008

Kako napraviti mrežu Empty
PostajNaslov: Re: Kako napraviti mrežu   Kako napraviti mrežu Icon_minitimečet svi 29, 2008 11:08 pm

našao sam neke literature ako trebaš pošalji mail
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male
Broj postova : 786
Age : 55
Lokacija : Hrvatska
Job/hobbies : Audio i video produkcija
Registration date : 05.02.2008

Kako napraviti mrežu Empty
PostajNaslov: Re: Kako napraviti mrežu   Kako napraviti mrežu Icon_minitimepet svi 30, 2008 11:23 am

Od ovoga posta sam stvarno nenormalno napredovao što se tiče mreže i mrežnih komponenti, umrežavanje mi sad ide ok barem onaj dio koji moram odraditi no svaka nadgranja dobro dođe
[Vrh] Go down
http://coveri.blogspot.com/
Sponsored content





Kako napraviti mrežu Empty
PostajNaslov: Re: Kako napraviti mrežu   Kako napraviti mrežu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako napraviti mrežu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Titl Kako Sta Itd.
» izrada web stranice
» Kako skidati filmove
» Kako postavljati filmove na forum
» Kako ubazim podnapis u film???

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Studeni Forum :: Razne teme :: Mreža-
Forum(o)Bir: